Radary i Lidary – Zaproszenie na szkolenie dla biegłych i prawników

INSTYTUT TECHNIKI MOTORYZACYJNEJ Sp. z o.o. z siedzibą w Wałbrzychu oraz wałbrzyski ODDZIAŁ SIMP zapraszają na specjalistyczne szkolenie dla biegłych sądowych i rzeczoznawców z zakresu ruchu drogowego i techniki motoryzacyjnej.

Temat szkolenia:

„Weryfikacja prawidłowości pomiarów prędkości pojazdów dokonanych za pomocą radarowych i laserowych mierników”

Szczegółowo zostaną omówione następujące zagadnienia:

  • Działanie: radaru, lidaru, fotoradaru, wideorejestratora.
  • Zasady prawidłowego pomiaru urządzeniami przenośnymi (ręcznymi).
  • Specyfika pomiarów radarem w ruchu.
  • Urządzenia używane przez polską policję.
  • Błędy najczęściej popełniane przy pomiarach i sposoby ich identyfikacji.

Wykładowcą będzie Sławomir A. Janczewski – programista, projektant urządzeń pomiarowych i autor patentów. Czas szkolenia 8 godzin.

Uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu i unikalne materiały szkoleniowe.

Ze względu na sytuację epidemiczną szkolenie zostanie zorganizowane w formie wideokonferencji. Uczestnicy otrzymają link umożliwiający dołączenie do wideokonferencji.

Termin szkolenia: sobota, rozpoczęcie o godz. 9:00, zakończenie o 18:00, data zostanie ustalona po skompletowaniu wymaganej liczby uczestników.

Koszt szkolenia wynosi 500 zł netto (+23% VAT).

Pełny tekst oferty SIMP

Uwagi:

To już drugie szkolenie w tym temacie. Pierwsze przebiegło dość dobrze pomimo tego że termin był trochę niefortunny. Aby zapobiec podobnemu problemowi, postanowiono że najpierw pozwolimy ludziom zgłosić zainteresowanie a potem ustalimy dokładny termin.

Szkolenie jest przeznaczone dla biegłych oraz kandydatów na biegłych którzy zajmują się albo chcą się zajmować zagadnieniem pomiarów prędkości. Jednakże, ze szkolenia mogą skorzystać także inne osoby zainteresowane tematyką: np. prawnicy zajmujący się tym zagadnieniem, obrońcy, oskarżyciele publiczni, osoby zajmujące się szkoleniem operatorów urządzeń, tak długo jak osoby te mają elementarną chęć zrozumienia matematyki dotyczącej pomiarów prędkości. Pomiar prędkości to nie jest planowanie lotów do innej galaktyki. To są zagadnienia w dość proste – tak długo jak się wie że to są zagadnienia proste a nie jakaś tajemna magia którą mogą posiąść tylko nieliczni.

Bieżące szkolenie będzie szkoleniem wstępnym. W przypadku zainteresowania tematyką, Instytut zamierza przeprowadzić, szczegółowe, formalne szkolenia dla każdego środowiska zainteresowanego tematyką.

 

 

SquareAd_10fpsL

 

Opublikowano w Komedia, Pomiar Prędkości, Szkolenie i oznaczono , , , , , . Bookmark permalink.

Dodaj komentarz