Trzydzieści Lat Słomianej Rewolucji


„Z pucharu hrabiego piję!!!” (Ogniem i Mieczem)

Słoneczna Amiranda była rządzona przez złego Hrabiego z Zamku. Hrabia ten niezwykłym okrutnikiem był. Każdy musiał pracować dla Zamku a jak nie pracował to nawet kwitu na kiełbasę ani wóz drabiniasty ani chałupę nie mógł dostać. A jakby tego nie było mało to nawet nie wolno było sprzedawać gorzały od świtu aż do zmroku, ponoć po to aby pospólstwo pracowało zamiast się rozpijać. A takich zagranicznych świerszczyków z rozebranymi panienkami nie wolno było oglądać. Zaiste, okrutne to czasy były.

Nic dziwnego że od razu pojawił się ruch oporu. Banda Szlachetnych Zbójów zaczęła grasować w okolicach Zamku. Zabierała kiełbasę i gorzałę sługom Hrabiego i obiecywała je rozdawać pospólstwu. Raz nawet porysowała Hrabiemu karetę. Hrabia był wściekły!!! W wielkim gniewie aresztował wszystkich Zbójów i zamknął ich w stodole na caluśki tydzień. Tak. Okropne to czasy były.

Nagle wydarzył się cud. Hrabia uciekł z Zamku nie mogąc wygrać z ruchem oporu. Banda Szlachetnych Zbójów wprowadziła się na Zamek. Wielka radość zapanowała w Amirandzie!!!

 • Dwie chałupy i kareta dla każdego!!!
 • Każdy chłop to teraz Pan!!!
 • Amiranda w końcu będzie krainą miodem i mlekiem płynącą.
 • Dziurawe trakty będą załatane, długi spłacone, a Amiranda rozbłyśnie jak nigdy dotąd.
 • Marzenia się spełniły.

Na Zamku zorganizowano wielkie przyjecie na które zaproszono mędrców i mocarzy z bliska i daleka. Wielce radosnej atmosfery nie mógł rozwiać nawet fakt że Zbójnik Kwiczoł przez pomyłkę podał gościom wino w niewymytych nocnikach Hrabiego. Na Zdrowie!!! Teraz AmirandaTM!!!

Banda Szlachetnych Zbójów natychmiast zabrała się do rządzenia. Zbójnik Kwiczoł został Ministrem Obrony, Zbójnik Pyzdra Ministrem Finansów. Maryna została Ministrą Spraw Zagranicznych bo jak raz wlazła na grusze to krowę w sąsiednim królestwie zobaczyła.

Wpierw należało jednak odpowiedzieć na szereg pytań, o kluczowym znaczeniu dla całej Amirandy.

 • Kto większy bohater, Pyzdra czy Kwiczoł? Pyzdra był wieziony w stodole o dzień dłużej ale Kwiczoł raz batem od Hrabiego dostał.
 • Jak wiedzieć kto był w tej stodole a kto był konfidentem Hrabiego?
 • Czy Hrabia bestialsko dyskryminował Zbójnika Gąsiora bo nie zamknął go w stodole razem z innymi zbójnikami, pomimo tego ze Zbójnik Gąsior zawsze potrafił działać i mącić jak nikt inny?
 • Co zrobić z tymi parszywymi ekstremistami którzy twierdzą że to nawet nie była stodoła tylko dom gościnny Hrabiego? Wsadzić ich do lochu czy od razu powiesić na haku?

Te wielce trudne pytania zaprzątnęły wielkie umysły całości Bandy Szlachetnych Zbójów. Jak tu rządzić jak te żywotne dla interesów całej Amirandy pytania nie zostaną wyjaśnione?

Amiranda w Niebezpieczeństwie!!!

Pospólstwo zaczyna wątpić w szlachetne rządy Bandy Szlachetnych Zbójów. Nawet obietnice 100 milionów złotych dukatów dla każdego chłopa nic nie dały. Kowal, bednarz i drwal uciekli do sąsiedniego królestwa. Wino w piwnicy się kończy a wszystkie meble z Zamku już sprzedane. Co tu zrobić?!

„Panie p…ośle, my szukamy takiej krainy w której nie trzeba pracować.”

„Ten wpis sponsorowany przez Piwo po Zbóju”

reklama:

Opublikowano w Bajka. Bookmark permalink.

5 komentarzy

 1. jj pisze:

  całkiem fajne, i jakże prawdziwe 🙂

 2. Ogarek pisze:

  ha ha zabawne , zakonczenie EEEEEEEE. Historia w polowie urwana

  • faza pisze:

   Ale o to właśnie chodziło aby każdy mógł spróbować napisać zakończenie historii czyli następny rozdział w życiu Słonecznej Amirandy.

   Zakończenia które już mi sugerowano obejmowały miedzy innymi podrzucenie paru beczek zatrutego piwa na Zamek albo zamienienie Zamku w fabrykę taniej karmy dla psów, w związku z tym że Zamek obfituje we wszystkie potrzebne surowce naturalne. Jednakże, uniwersalnie, wszyscy właściciele psów stwierdzili natychmiast że za bardzo kochają swoje czworonogi aby nawet rozważać karmienie ich czymś takim.

   Tak wiec Słoneczna Amiranda oczekuje nadal na zdrowe pomysły zakończenia historii które nie wymagałyby znęcania się nad zwierzętami.

   Każdego kto ma na to pomysł zapraszam do opublikowania go tutaj.

   Serdecznie Pozdrawiam.

 3. Nisvet pisze:

  Hej. Naprawdę cieszę się, że tu trafiłam. Stało się to totalnie przez payrpzdek podczas szukania czegoś o nieruchomościach. To miłe, że ktoś porusza interesującą mnie tematykę i to na dodatek robi to w zajmujący sposf3b. Mam nadzieję, że dostęp do takich treści nie będzie limitowany po niedawnym podpisaniu umowy ACTA przez Polskę P.S. Jeśli mogłabym się do czegoś przyczepić to można by jeszcze trochę popracować nad wyglądem strony.

Dodaj komentarz