Oświadczenie Dla Sądów w Sprawach Pomiarów Prędkości

Oswiadczenie

W związku z tym, że otrzymuję masę pytań dotyczących sytuacji z policyjnymi przyrządami i metodami pomiaru prędkości i w związku z tym że nie jestem w stanie odpowiadać indywidualnie na każde zapytanie, przygotowałem oświadczenie które można i moim zdaniem należy złożyć w sądach.

Kopie oświadczenia wysłałem drogą elektroniczną do Prokuratury prowadzącej śledztwo w sprawie nieprawidłowości w Głównym Urzędzie Miar, do Prezesa Głównego Urzędu Miar i do Komendanta Głównego Policji.

Proszę o dokładne, kilkakrotne zapoznanie się z oświadczeniem przed ewentualnym użyciem go w jakimkolwiek celu. Oświadczenie musi być pobrane i użyte wraz z urzędowymi dowodami doręczenia go do trzech wymienionych instytucji, które również załączam.

Oświadczenie dla Sądów w Sprawach Pomiarów Prędkości

Dowody Doręczenia Oświadczenia Do Prokuratury, KGP i GUM

Uważam że to oświadczenie wraz z lekturą instrukcji obsługi urządzeń, plus lekturą wpisów na moim blogu pozwoli większości osób na wybronienie się od zarzutów opartych o błędne pomiary. Nie jestem jednak w stanie pomagać indywidualnie w każdej sprawie. Jest to po prostu niemożliwe.

reklama:
SquareAd_10fpsL

Poprzednie wpisy na podobny temat:

Opublikowano w Biegli, policja, Sądy i oznaczono , , , . Bookmark permalink.

7 komentarzy

 1. Lucjan pisze:

  W oświadczeniu dla sądów podany jest nieaktualny akt prawny, ponieważ obecnie obowiązuje rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 17 lutego 2014 r. w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym oraz szczegółowego zakresu badań i sprawdzeń wykonywanych podczas prawnej kontroli metrologicznej tych przyrządów pomiarowych (Dz. U. z 2014 r., poz.281). Poprzednie z 2007 r. już nie obowiązuje, dokonano kilku istotnych zmian.

  • faza pisze:

   Tak to prawda że jest nowe rozporządzenie i ja o tym dobrze wiem (niejako stałem się ekspertem od tych rozporządzeń). Nie cytowałem tego nowego rozporządzenia bo wszystkie problematyczne urządzenia podlegają pod stare rozporządzenia (te z 2007 r. albo to z 2004 roku pod które podlega np. ISKRA).

   Tak jest na podstawie § 32 tegoż rozporządzenia:

   Rozdział 6
   Przepisy przejściowe i końcowe
   § 32. Do prawnej kontroli metrologicznej przyrządów w sprawach wszczętych i niezakończonych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia stosuje się przepisy dotychczasowe.
   Całe Rozporządzenie na stronie Sejmu RP

   Poza tym, podałem to jako przykład bo wszystkie te rozporządzenia mają podobne wymagania co do instrukcji, przy czym to ostatnie ma najbardziej szczegółowe wymagania co do instrukcji i gdyby stosowane urządzenia straciły legalizacje to żadne z nich by nie przeszło legalizacji zgodnie z rozporządzeniem z 2014 roku.

   Pozdrawiam 😉

 2. Piotr pisze:

  Drogi Panie Sławku,
  Dziś przegrałem sprawę w sądzie o przekroczenie prędkości zmierzonej urządzeniem Ultralyte. Przed rozprawą złożyłem wniosek do sądu, wraz z Pańskim oświadczeniem, o odroczenie lub zawieszenie rozprawy do czasu wyjaśnienia kwestii legalności Ultralyte. Sąd nie miał zamiaru odraczać ani zawieszać.
  Wniosek: Sąd ma gdzieś wątpliwości co do legalności urządzenia. Pies zezna swoje, świadectwo legalizacji jest ważne, a obywatela i tak trzeba zgolić.
  Mam cichą nadzieję, że gdy skończy się ta zmowa urzędników, zmienią się przepisy i podejście sądów, to wszyscy zostaną za to rozliczeni jak naziści.
  Powodzenia!

  • Daniel pisze:

   Ja też przegrałem i nie przejmuje sie tym. Uprzedzono mnie, że w 1 instancji jest kolesiostwo i mozesz na głowie stawać a i tak przegrasz. Po to jest otwarta droga sadowa, żeby walczyć o swoje. Jak bedą wszyscy walczyć to ten syf się w końcu rozpieprzy.

   • wero pisze:

    i tak kolego przegrasz…no chyba ze bedziesz miec szczescie i trafisz na wyjatkowo sprawiedliwego sedziego. wygrac z psem w sadzie graniczy wrecz z cudem.przegralem w 3 instancjach o to ze jechalem bez pasow,a pasy mialem zapiete-pies sobie stworzyl teorie ze pasow nie mialem i tak pozostalo

 3. psom kaganiec pisze:

  A ja walczę z pieskowymi ultralyte, 2-ga rozprawa w Rejonowym w styczniu.

 4. Marcin pisze:

  Panie Sławku
  Jak wygląda sytuacja z pańskim zawiadomienie do prokuratury?
  Śledztwo trwa czy zostało już zakończone?
  Pytam, ponieważ chcę złożyć Pana oświadczenie w sądzie wraz z wnioskiem o odroczenie rozprawy do czasu rozstrzygnięcia przez prokuraturę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uwaga: Jeżeli odpowiadasz na inny komentarz, naciśnij "Odpowiedz {autor} ↵" przycisk!
Przydatne Funkcje HTML:
<blockquote> Cytowany Fragment </blockquote>
<a href="URL Linku"> Opis Linku </a>