Multanova 6F. Mamy w du… prawo i co nam pan zrobisz?

Strażnik_Multanova

Kolejna przygoda z nielegalnym radarem. Nieważne że UKE zakazała używać urządzenie. Kasa musi być i basta.
Pełne wideo:

Ważniejszy problem niż nielegalna częstotliwość

Multanova 6F jest kolejnym urządzeniem które wymaga rzetelnego i uważnego operatora aby nie przypisywać pojazdom podwojonej prędkości. Zgodnie z podręcznikiem urządzenia, obsługujący ma obowiązek obserwować sytuację na drodze i notować detale, aby uniknąć bezprawnego karania przy późniejszej analizie.

Fragment Instrukcji Obsługi Multanova 6F

Fragment Instrukcji Obsługi Multanova 6F

Widział ktoś kiedykolwiek, gdziekolwiek takie notatki? Czy rzetelny operator jest nawet możliwy w sytuacji gdzie pracodawca operatora wymaga finansowych osiągów i nawet się z tym nie kryje? W niektórych gminach operatorem jest nawet nie urzędnik ale właściciel albo dzierżawca fotoradaru który dostaje procent z mandatów. Czy taka osoba może być rzetelnym operatorem?

A dlaczego ta obserwacja i notatki są potrzebne?

Kolejna strona instrukcji Multanova 6F

Kolejna strona instrukcji Multanova 6F

W sytuacji na wideo, operatorzy stoją zbyt daleko drogi i za przeszkodami (krzaki, płoty) które uniemożliwiają obserwacje sytuacji na drodze. Wyświetlacz od fotoradaru na którym można obserwować i weryfikować wykonywane pomiary leży pod foto-radarem. Jedyne co operatorzy mogą obserwować to czy im ktoś fotopstryczka nie ukradnie.

Fajne mamy „służby” i prawo w tym kraju co? Kto by się tam przejmował że ludzie dostaną mandaty za prędkość dwa razy większą od tej z którą jechali? Burmistrz będzie miał nową brykę i więcej kuzynów będzie można zatrudnić w straży Wiejsko-Biznesowej.

Co mówi Prawo o Miarach?

Prawo O Miarach

Prawo O Miarach

Aby nie było wątpliwości że chodzi w szczególności o urządzenia pomiarowe służące do karania, należy też przytoczyć brzmienie Art. 8 Prawa o Miarach:

Prawo o Miarach

Prawo o Miarach

Źródło: Prawo o Miarach

Radary i fotoradary są nagminnie używane niezgodnie z instrukcją obsługi. Ale czy którykolwiek funkcjonariusz, kiedykolwiek został za to ukarany? Z tego co mi się udało ustalić to nie – bo wedle naszych „stróży prawa” do nich prawa się nie stosuje.

reklama:
SquareAd_10fps

Poprzednie wpisy na podobny temat:

Opublikowano w Biurokracja, Komedia, Pretorianie, Sądy i oznaczono , , , , . Bookmark permalink.

Komentarz “

  1. Jch. pisze:

    Proszę Państwa miałem do czynienia ze stażą miejską, policją i sądem i uważam że trzeba się koniecznie zająć tymi typami z pod ciemnej gwiazdy gdyż tworzą oni strukturę mafijną z prokuraturą, sądami powiatowymi,Ci sk- syny są w zmowie i działają na szkodę obywateli, dla nich obywalel to obrzygatel.
    Miałem przyjemność jako inżynier metrologii odważyłem się wystąpić przeciw straży miejskiej w Bobolicach – myślałem że w sądzie będę miał sprawiedliwość i mimo że przedstawiłem argumenty w sądzie w Chorzowie to jakaś durna sędzina mnie ” wyruchała’
    i uznała że ni9e mam racji a rację ma głupota a nie wykształcenie.
    Szanowni Kierowcy ja nie wiem za kogo walczył mój ojciec po Monte Cassino -za durni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uwaga: Jeżeli odpowiadasz na inny komentarz, naciśnij "Odpowiedz {autor} ↵" przycisk!
Przydatne Funkcje HTML:
<blockquote> Cytowany Fragment </blockquote>
<a href="URL Linku"> Opis Linku </a>