Fanatyzm religijny i problem z prawnikami w Polsce

Prawie nikt w Polsce nie czyta ustaw, traktatów, ani innych praw. Próbowałem ludzi tego uczyć ale chyba poległem. Oszuści udający prawników oraz różni lobbyści nakręcają ludzi do nienawiści, głupoty, czasami nawet przemocy bo zwykli ludzie absolutnie nie czytają dokumentów i zamiast tego wierzą różnym manipulatorom.

Np. Konwencja Stambulska głównie była wymierzona w kulturę islamską gdzie czasami wciąż traktuje się kobiety jako niewolników, sprzedaje jako towar, zmusza do pracy niewolniczej, aranżuje małżeństwa dzieci, więzi i bije kobiety itd. Nie ma tam ani słowa o LGBT czy ideologii gender. Wręcz przeciwnie, można powiedzieć że właśnie z powodów politycznych, aby konwencja mogła być podpisana przez kraje islamskie specyficznie zastrzeżono że konwencja nie dotyczy propagowania “alternatywnych” stylów życia.

Tekst Konwencji Stambulskiej po Polsku

Art. 3C Konwencji
płeć społeczno-kulturowa” oznacza społecznie skonstruowane role, zachowania, działania i atrybuty, które dane społeczeństwo uznaje za odpowiednie dla kobiet lub mężczyzn;

Trzeba naprawdę naciągać prawdę aby znaleźć w Konwencji coś co mogłoby zostać użyte jako mechanizm do propagowania ideologii gender/LGBT, no chyba że ktoś uważa że należy zalegalizować przemoc przeciwko kobietom, albo tym z którymi się nie zgadzamy:

Art. 4 ust. 3 Konwencji
Wdrożenie przepisów niniejszej konwencji przez Strony, w szczególności środków chroniących prawa ofiar, zostanie zagwarantowane bez dyskryminacji ze względu na: płeć biologiczną, płeć kulturowo-społeczną, rasę, kolor skóry, język, religię, poglądy polityczne i inne, pochodzenie narodowe lub społeczne, przynależność do mniejszości narodowej, własność, urodzenie, orientację seksualną, tożsamość płciową, wiek, stan zdrowia, niepełnosprawność, stan cywilny, status uchodźcy lub migranta lub inny.

Pomimo tego, pewne fanatyczne moim zdaniem organizacje właśnie ogłosiły że wymuszą wycofanie się Polski z tej konwencji bo rzekomo Konwencja Stambulska służy wymuszaniu ideologii gender. To moim zdaniem jest kompletnym oszustwem. Niech mi ktoś pokaże jedną linię w konwencji która mogłaby być użyta w tym celu. No chyba że ktoś uważa że np. uczenie dziewczynek matematyki to część ideologii gender.

Apel o wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej

Szykujemy się do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej

Tego typu pomysły ośmieszają nas na arenie międzynarodowej, malują nas na prymitywnych, zacofanych ludzi, przy których nawet fanatyczne kraje islamskie wyglądają na cywilizowane. Po co??? Poprzez straszenie ludzi własne programy chcą wprowadzać na całą Europę wedle ideologii fanatycznych elementów kościoła? Przecież nikt w Europie się na to nie zgodzi.

Schemat działań

Coraz bardziej dostrzegam “schemat” tych organizacji. Wiodą w nich prym prawnicy po katolickich uczelniach (np. KULu) na których ktoś chyba uczy że każde pisane prawo i dokument można dowolnie interpretować wedle ich widzi mi się, w ich własnych celach tak samo jak np. hiszpańska inkwizycja interpretowała wszystko. To może tylko doprowadzić do wojny religijnej w Polsce.

Sam niestety miałem osobiście do czynienia z prawnikami tego typu i wyrobiłem sobie opinię że:

  1. Ci ludzie zupełnie nie mają najmniejszego pojęcia o etyce zawodowej
  2. Lansują teorie prawne których powszechne zastosowanie doprowadziłoby do upadku społeczeństwa, wymazania roli sądów i prawdziwych prawników
  3. Często (nigdy?) nie czytają ustaw i dokumentów na które się powołują
  4. Każdy przeciwnik to wróg do spalenia na stosie
  5. Dają sobie “uprawnienia” terroryzowania i zastraszania wszystkich dookoła (w tym sędziów)
  6. Kiedy ktoś protestuje ich działania, albo nawet tylko stanie im na drodze, albo po prostu tylko ma odmienną opinię, skarżą że jakikolwiek sprzeciw w stosunku ich działań to naruszanie ich wolności słowa.

Z tego powodu dochodzę do wniosku że np. Katolicki Uniwersytet Lubelski powinien jak najszybciej utracić akredytację do nadawania tytułów w zakresie prawa administracyjnego, cywilnego i karnego. Powinni się ograniczyć wyłącznie do prawa kanonicznego bo chyba tylko to rozumieją. Tytuły już nadane powinny być natychmiast zweryfikowane. Inaczej godzimy się na wprowadzanie tą drogą hiszpańskiej inkwizycji w Polsce. Polska moim zdaniem potrzebuje dziś naszego Jana Husa a nie armię inkwizytorów pod wezwaniem Tomasza de Torquemada.

Proszę o kontakt wszystkich którzy mieli podobne doświadczenia. Zwłaszcza prawników organizacji które mogłyby zaangażować się w sprawę. Sam raczej nie podołam tej walce. Jeżeli tego typu prawnicy zdominują proces legislacyjny w Polsce, można śmiało powiedzieć że ten kraj nie ma racji bytu.

Sławomir A. Janczewski

faza@faza.com

Opublikowano w Fanatyzm religijny, Prawnicy, Sądy i oznaczono , , , , , . Bookmark permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uwaga: Jeżeli odpowiadasz na inny komentarz, naciśnij "Odpowiedz {autor} ↵" przycisk!
Przydatne Funkcje HTML:
<blockquote> Cytowany Fragment </blockquote>
<a href="URL Linku"> Opis Linku </a>